skip to Main Content

Kedilerde Ağız ve Diş eti Hastalıkları ve tedavi

Kedilerde Diş eti Hastalıkları; Son yıllarda kedi ve köpeklerde özellikle karşımıza çıkan ağız ve diş eti enfeksiyonları Veteriner Hekimlikte ciddi bir şekilde yer almaktadır.
Ağız sindirimin başlangıcı olduğundan buradaki herhangi bir hasar metabolik ve sistemik olarak hayvanlarda çeşitli problemlere yol açarak kilo kaybı, bağışıklık düzeyinin düşmesi ve haliyle diğer enfeksiyöz hastalıklara zemin hazırlamaktadır.
Bu nedenle Veteriner Hekimin yapacağı ilk muayene ve teşhis tedavi ve hastalığın seyri açısından büyük önem arz etmektedir.

hayvanlarda agiz ve dis sagligi

Ağız mukozasında genel olarak görülen hastalıklar

– Ağız kokusu
– Diş eti kistleri
– Diş çürüğü
– Diş kökü apsesi
– Ağız içi Eozinofilik Granulomlar
– Diş eti tümörleri
– Alt ve üst çene kırıkları
– Ağız içi ülserleri
– Oral papilloma virüsü

Ağız kokusu

Ağız ve diş eti hastalıkları, Ağız boşluğundan yayılan kötü kokular hasta sahiplerini rahatsız etmekte aynı zamanda kedi ve köpeklerin iştah performansına doğrudan etki etmektedir.
Diş eti hastalıklarıyla birlikte görülen ekşimiş süt kokusu, diş plakları, diş taşları, sağlıksız ağız boşluğu dokuları

Acil veteriner Vizyonumuz

Dünya standartlarında hekimlik misyonunu her geçen gün üst seviyelere taşıyarak, ülkemiz pet sektöründe lokomotif görevi almak; Yenilikleri takip ederek, güncel bilgiler ışığında kaliteli ve ulaşılabilir hizmeti verebilmektir.
İstanbul genelinde koruyucu hekimlik uygulamaları ile petlerinizin hastalılardan korunmasını ve dostlarımızın mutlu, sağlıklı, rahat ve olabildiğince uzun ömürlü bir yaşam sürmeleri ve pet sahiplerinin petleri ile daha konforlu, ve eğlenceli zaman geçirebilmeleri için gereken tüm hizmetlerin en kaliteli şekilde verilmesini, tüm pet sahiplerinin basit önlemler ve düzenli aşı takibi ile petlerinin hastalanmalarının önüne nasıl geçileceği ve bu konuda neler yapabilecekleri hususunda bilgilendirilmesini görev edinmiştir.

Acil veteriner Misyonumuz

Veteriner hekimlik alanındaki en güncel tıbbi ve akademik gelişmeleri, son teknolojileri takip ederek bunların kurum içerisinde uygulanması ve kullanılması temel ilkemizdir. Hayvan refahını artırmak için teknolojik yatırımları artırıp, hekimlik bilgisini ve deneyimlerimizi geliştirmek önceliğimizdir. Türkiyde tanınan, kurumsal kültürü oluşturup, bilimsel farkındalığı ve güçlü kimliği ile tüm pet sahiplere tereddütsüz petlerini emanet edebileceği ayrıcalıklı bir hayvan dostu olarak ulaşmak istediğimiz hedef olacaktır.

Acil Veteriner Hizmetlerimiz

Mikrochip Uygulama

2022 yılı itibarı ile Tarım Bakanlığı ‘nın tebliğine göre evcil hayvanların mikrocip takılarak veteriner kliniklerinde veri tabanına kayıt işlemlerinin yapılması zorunlu hale gelmiştir.

Genel Muayene Hizmetleri

Tam bir genel muayene ile hekiminiz sizi doğru tetkiklerin yapılması konusunda yönlendirir veya derin muayene gerekip gerekmediğini söyleyebilir.

Bilgisayarlı Röntgen

Dijital Röntgen teknolojisiyle radyografik görüntülerde farkedilemeyen ince ayrıntılar dijital olarak daha yüksek kalitede ve anında tespit edilir.

Cerrahi Operasyonlar

Genel Cerrahi Operasyonları, Doğum ve Jinekolojik Operasyonlar, Ortopedik Operasyonlar, Nöroşirurjik Operasyonlar

Dental Muayene

Minik dostlarımızın diş problemleri ve diş taşı temizleme işlemlerini özenle yapıyoruz.

Laboratuar Hizmetleri

Hemogram, Biyokimya, Hızlı Testler, Gaita Muayenesi, İdrar Muayenesi, Mikroskobik İncelemeler, Hormon Analizleri, Patoloji

Kedi – Köpek Kuaför Hizmetleri

Traş işlemi özellikle kedilerde sedasyon altında yapılmakta olup bu işlem asla anestezi ile karıştırılmamalıdır.

Nöbetçi Veteriner

7 gün 24 saat nöbetçi veteriner kliniği hizmetlerini veriyoruz. (Florya, Yeşilyurt, Yeşilköy, Şişli, Bahçeşehir Acil Veteriner Kliniği)

Yoğun Bakım Hizmetleri

Minik dostlarımızın durumlarına göre özel olarak ayarlanabilen kabinlerde bakım ve tedavileri yapılmaktadır.

Aşı

Aşı uygulamalarından önce evcil hayvanınızın mutlaka antiparaziter uygulamalarının tamamlanmış, tüm iç ve dış parazitlerinden arınmış olması gerekir.

Back To Top