skip to Main Content

Köpekler için Evde gizlenen Tehlikeler

Can Dostlarımız Köpekler için evde gizlenen Tehlikeler. Dışarıdaki hava bozulunca çikolata ve fındıklı bisküviler insanlarda endorfin hormonunun artmasına neden olur ; ancak bizim için iyi olan köpeklerimizi zehirleyebilir.

Örneğin; Macadamia fındığı yerse, kusma, karın ağrısı, topallık, titreme ve ateş oluşabilir. Semptomlar genellikle on iki saatten daha kısa sürede ortaya çıkar. Uzmanlar üzüm ve kuru üzüm ile 24 ila 72 saat içinde akut böbrek yetmezliği ve ölüm meydana gelebileceğini açıklıyor. Vücut ağırlığının kilogramı başına 10 ila 30 gram üzüm dozu köpekler için tehlikeli olabilir. Çikolata da her zaman iyi saklanmalıdır. Çünkü köpekler ve kediler, çikolatada bulunan teobromini parçalayacak bir enzimden yoksundur. Yarım bar bitter çikolata bile bir Yorkshire teriyeri için ölümcül olabilir.

kopeklere evde gizlenen tehlikeler

köpekler ne yememeliEn sık görülen Zehirlenme semptomlar

– İshal
– Titreme
– Tükürüğün çoğalması
– Kusma
– Ateş
– Nefes Darlığı
– İlgisizlik
– Karın krampları
– Bilinç kaybı

Ara sıra sofradan gelen lezzetler zarar vermez değil mi? Bu maalesef çok yaygın bir düşünce. Ne yazık ki, pek çok sözde zararsız yiyecek köpekler için tahmin edemediğimiz kadar zehirlidir! İyilik yapalım derken köpek 🐕 dostumuza çok büyük bir zarar veriyoruz. Neye mi dikkat etmeliyiz?

Köpekler neyi yememeli?

Sadece haşlanmış verilmeli

– Domuz eti
– Patates 🥔
– Yumurtanın beyazı
– Patlıcan 🍆
– Baklagiller

Köpeklere Zararlı Besinler

– Domates 🍅
– Avokado 🥑
– Sarımsak 🧄
– Soğan 🧅
– Alkol 🍺
– Üzüm 🍇 ve kuru üzüm
– macadamia fıstığı
– meyve çekirdekleri
– Çikolata 🍫

Acil Veteriner Hizmetlerimiz

Mikrochip Uygulama

2022 yılı itibarı ile Tarım Bakanlığı ‘nın tebliğine göre evcil hayvanların mikrocip takılarak veteriner kliniklerinde veri tabanına kayıt işlemlerinin yapılması zorunlu hale gelmiştir.

Genel Muayene Hizmetleri

Tam bir genel muayene ile hekiminiz sizi doğru tetkiklerin yapılması konusunda yönlendirir veya derin muayene gerekip gerekmediğini söyleyebilir.

Bilgisayarlı Röntgen

Dijital Röntgen teknolojisiyle radyografik görüntülerde farkedilemeyen ince ayrıntılar dijital olarak daha yüksek kalitede ve anında tespit edilir.

Cerrahi Operasyonlar

Genel Cerrahi Operasyonları, Doğum ve Jinekolojik Operasyonlar, Ortopedik Operasyonlar, Nöroşirurjik Operasyonlar

Dental Muayene

Minik dostlarımızın diş problemleri ve diş taşı temizleme işlemlerini özenle yapıyoruz.

Laboratuar Hizmetleri

Hemogram, Biyokimya, Hızlı Testler, Gaita Muayenesi, İdrar Muayenesi, Mikroskobik İncelemeler, Hormon Analizleri, Patoloji

Kedi – Köpek Kuaför Hizmetleri

Kedi ve Köpeklerde tıraş işlemi özellikle kedilerde sedasyon altında yapılmakta olup bu işlem asla anestezi ile karıştırılmamalıdır. Tüm Uygulamalar veteriner hekim tarafından yapılmaktadır.

Acil Nöbetçi Veteriner

Bayramlar Tatiller dahil İstanbul da tüm günler acil nöbetçi veteriner hizmeti veriyoruz. ( Ataköy, Bahçeşehir, Bahçelievler, Şişli, Florya, Yeşilyurt, Yeşilköy Acil Veteriner Kliniği )

Yoğun Bakım Hizmetleri

Minik dostlarımızın durumlarına göre özel olarak ayarlanabilen kabinlerde bakım ve tedavileri yapılmaktadır.

Köpek ve Kedi Aşı Uygulamaları

Köpek ve kedilerde aşı uygulamalarından önce mutlaka antiparaziter uygulamalarının tamamlanmış, tüm iç ve dış parazitlerinden arınmış olması gerekmektedir. Kliniğiizde bunlara çok dikkat edilmektedir.

7/24 Acil Veteriner

7 gün 24 saat nöbetçi veteriner kliniği hizmetlerini veriyoruz. (Florya, Yeşilyurt, Yeşilköy, Şişli, Bahçeşehir Acil Veteriner Kliniği)

İstanbul Veteriner

İstanbul da 7 gün 24 saat nöbetçi istanbul veteriner kliniği hizmetlerini veriyoruz. En Hızlı (Florya, Yeşilyurt, Yeşilköy, Şişli, Bahçeşehir Acil Veteriner Kliniği)

Back To Top