skip to Main Content

7/24 Acil Veteriner  / Nasıl yapılmalıdır beklenenler neler olmalıdir

7 24 Acil Veterinere ihtiyaç durumlarda panik olabilirsiniz, eğer evcil hayvanınızın bir hastalığı varsa veya yaralanma için acil bakıma ihtiyacı varsa, burada zaman kaybetmeden veteriner hekiminizle irtibata geçmenizde fayda vardır. Çünkü acil durum müdahalelerinde zaman kritik önem taşımaktadır.

Eğer petinizde aşağıda sıralanan durumlardan herhangi birini veya fazlasını gözlemliyorsanız; petinizin acil müdahaleye ihtiyacı var demektir. Bunlar;

“Acil Veteriner” 7/24 acil Durumları :

· Nefes alma güçlüğü

· Nöbetler

· Zehirlenme ( Kedi, Köpek )

· Solunum durması, bilinç kaybı veya ciddi letarji (donukluk)

· Ev Hayvanları Travma ( Kedi, Köpek )

· Hayvanlarda Az idrar yapma veya idrar yapamama

· Sürekli öğürme ve inatçı kusma ( Kedi Köpek )

· Hayvanlarda Göz yaralanmaları ( Kedi, Köpek )

Öncelikle mutlaka bir Veteriner Hekime Kedi/köpek Muayene ettiriniz

*Acil durumlarda Güvenli Bir Şekilde Evcil Hayvanınızın Taşınması :

Acil durumlarda yaralı hayvanlar; aldıkları travmalara bağlı olarak acı çektiklerinden, istemsiz olarak değişik davranış ve hareketlerde bulunabilirler.

Bu nedenle kendinize ve yakınınızdakilere gelebilecek zararı en aza indirmek adına onu bir battaniye üzerine alarak; çok fazla sarsmadan taşımak faydalı olacaktır.

Ağır bir travma varlığında ise hayvanı sert bir zemin üzerinde tutmakta fayda vardır. Biz insanlarda olduğu gibi diğer canlılarında bir Acil Durumu ( acil veteriner ) olabilir.

724 Acil veteriner Vizyonumuz

Dünya standartlarında hekimlik misyonunu her geçen gün üst seviyelere taşıyarak, ülkemiz pet sektöründe lokomotif görevi almak; Yenilikleri takip ederek, güncel bilgiler ışığında kaliteli ve ulaşılabilir hizmeti verebilmektir.
İstanbul genelinde koruyucu hekimlik uygulamaları ile petlerinizin hastalılardan korunmasını ve dostlarımızın mutlu, sağlıklı, rahat ve olabildiğince uzun ömürlü bir yaşam sürmeleri ve pet sahiplerinin petleri ile daha konforlu, ve eğlenceli zaman geçirebilmeleri için gereken tüm hizmetlerin en kaliteli şekilde verilmesini, tüm pet sahiplerinin basit önlemler ve düzenli aşı takibi ile petlerinin hastalanmalarının önüne nasıl geçileceği ve bu konuda neler yapabilecekleri hususunda bilgilendirilmesini görev edinmiştir.

724 Acil veteriner Misyonumuz

Veteriner hekimlik alanındaki en güncel tıbbi ve akademik gelişmeleri, son teknolojileri takip ederek bunların kurum içerisinde uygulanması ve kullanılması temel ilkemizdir. Hayvan refahını artırmak için teknolojik yatırımları artırıp, hekimlik bilgisini ve deneyimlerimizi geliştirmek önceliğimizdir. Türkiyde tanınan, kurumsal kültürü oluşturup, bilimsel farkındalığı ve güçlü kimliği ile tüm pet sahiplere tereddütsüz petlerini emanet edebileceği ayrıcalıklı bir hayvan dostu olarak ulaşmak istediğimiz hedef olacaktır.

7 24 Acil Veteriner Hizmetlerimiz

Dental Muayene

Minik dostlarımızın diş problemleri ve diş taşı temizleme işlemlerini özenle yapıyoruz.

Cerrahi Operasyonlar

Genel Cerrahi Operasyonları, Doğum ve Jinekolojik Operasyonlar, Ortopedik Operasyonlar, Nöroşirurjik Operasyonlar

Bilgisayarlı Röntgen

Dijital Röntgen teknolojisiyle radyografik görüntülerde farkedilemeyen ince ayrıntılar dijital olarak daha yüksek kalitede ve anında tespit edilir.

Aşı/Mikrochip Uygulama

Aşı uygulamalarından önce mikroçip evcil hayvanınızın mutlaka antiparaziter uygulamalarının tamamlanmış, tüm iç ve dış parazitlerinden arınmış olması gerekir.

Genel Muayene Hizmetleri

Tam bir genel muayene ile hekiminiz sizi doğru tetkiklerin yapılması konusunda yönlendirir veya derin muayene gerekip gerekmediğini söyleyebilir.

Laboratuar Hizmetleri

Hemogram, Biyokimya, Hızlı Testler, Gaita Muayenesi, İdrar Muayenesi, Mikroskobik İncelemeler, Hormon Analizleri, Patoloji

Kedi – Köpek Kuaför Hizmetleri

Traş işlemi özellikle kedilerde sedasyon altında yapılmakta olup bu işlem asla anestezi ile karıştırılmamalıdır.

Nöbetçi Veteriner

7 gün 24 saat nöbetçi veteriner kliniği hizmetlerini veriyoruz. (Florya, Yeşilyurt, Yeşilköy, Şişli, Bahçeşehir Acil Veteriner Kliniği)

Yoğun Bakım Hizmetleri

Minik dostlarımızın durumlarına göre özel olarak ayarlanabilen kabinlerde bakım ve tedavileri yapılmaktadır.

Back To Top